Zde může být vaše reklama.
Sobota 13.7.
Svátek má Markéta
Menu

Bude se zase trénovat? Velké sporty se společně ozvaly proti zákazům

Velké sporty se společně ozvaly proti zákazům

foto: archiv redakce

12. 04. 2021 - 09:19

Veletoč, který v přímém televizním přenosu předvedl nový ministr zdravotnictví, rozlítil velké české týmové sporty. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger nejprve potvrdil a detailně popsal, že od pondělí bude sportovat venku 20 lidí, aby následně vše zcela odvolal. Sportovní svazy se proti tomu ohradily, chtějí, aby po roce restrikcí a zákazů mohla mládež konečně zase začít trénovat.

Prohlášení sportovních svazů:

„Pane Premiére, každý, kdo navštíví jakékoliv české sídliště, vidí, že děti již sportují. Děje se tak často velice živelně. Sportovní svazy a kluby Vám nabízejí cestu, jak toto sportování kontrolovat a udělat jej bezpečnější. My nenavrhujeme, aby se mohlo venku setkávat bez omezení 20 lidí. My navrhujeme, aby 20 dětí pod dohledem trenéra mohlo bezpečně a organizovaně sportovat. Od pátečního veřejného prohlášení ministra Arenbergera se všechny kluby připravují na pondělní organizovaný restart. Pane Premiére, nedovolte, aby pondělní rozhodnutí vlády vrhlo Českou republiku do chaosu, kdy veřejnost už nebude moci věřit veřejným slovům ministra.“

Pod dokumentem, který byl zveřejněn dnes, jsou podepsáni Martin Malík (Fotbalová asociace ČR), Tomáš Král (Český hokej), Miroslav Jansta (Basketbal CZ), Marek Pakosta (Český volejbal), Filip Šuman (Český florbal), Ondřej Zdráhala (Česká házená).

Další články