Dnes:12°C

Zítra:13°C

Pondělí 28.9. Václav, Den české státnosti
Menu

Silnice nižších tříd Kraj usiluje o omezení tranzitní nákladní dopravy

Kraj usiluje o omezení tranzitní nákladní dopravy

foto: Pinterest

04. 02. 2020 - 11:00

Liberecký kraj po zavedení mýtného usiluje o omezení tranzitní nákladní dopravy na silnicích nižších tříd umístěním dopravního značení. Projekt má na starosti Krajská správa silnic Libereckého kraje (KSS LK). O omezení rozhodují příslušné silniční správní úřady, obecní úřady obcí s rozšířenou působností a dopravní inspektoráty policie. KSS LK nyní musí upravit svoji žádost, Krajské ředitelství policie Libereckého kraje poté zašle písemné stanovisko. Omezit tranzitní dopravu hodlá kraj na úsecích silnice II. třídy II/262 Česká Lípa – Zákupy a II/270 Jablonné v Podještědí – Mimoň a dále na Mnichovo Hradiště.

„Kvůli tomu, že stát rozšířil placení mýtného i na další úseky, se doprava, i ta nákladní, přesouvá na neplacené úseky, a to zatěžuje především obce. Svolal jsem proto pracovní schůzku, jejímž tématem byl návrh řešení situace. Věřím, že se v případě vybraných úseků již brzy setkáme s kladným stanoviskem ze strany dopravních inspektorátů policie. Nechceme, aby řidiči kamionů jezdících dlouhé trasy z a do sousedních zemí si zkracovali cestu přes centra obcí. Nyní Krajská správa silnic Libereckého kraje, která má projekt osazení značek na starosti, upraví po formální stránce svoji žádost na Krajské ředitelství policie Libereckého kraje a doplní ji o podklady,“ uvedl hejtman Martin Půta.    

Jednání se v pondělí 20. ledna 2020 zúčastnili kromě hejtmana Martina Půty také ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák, vedoucí Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Jaroslav Řehák, ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Ing. Jan Růžička a starosta města Mimoň Petr Král.

Vedoucí Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Jaroslav Řehák na schůzce přítomným detailně vysvětlil proces vyřizování žádosti o omezení tranzitní nákladní dopravy na silnicích II. třídy č. 268, 270 a 262 na Českolipsku, jejímž důvodem je podle vyjádření KSS LK přesun tranzitní nákladní dopravy na tyto pozemní komunikace ze silnice I. třídy č. 38.

Vzhledem k tomu, že KSS LK svou žádost o stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích zaslala na dopravní inspektorát s neúplnými podklady, musí je doplnit. Krajské ředitelství policie Libereckého kraje vydá k řádně předložené žádosti písemné stanovisko.

Plk. Mgr. Jaroslav Řehák na schůzce přítomné informoval o tom, že projekční kancelář svolá v první polovině února letošního roku jednání, kterého se zúčastní zástupci silničních správních úřadů, Policie ČR, investora a projekční kanceláře. Cílem schůzky bude projednání předložené žádosti a stanovení návrhu možného řešení zákazu vjezdu tranzitní nákladní dopravy na vyjmenované pozemní komunikace.

0 komentářů

Další články