Dnes:-4°C

Zítra:-2°C

Pondělí 25.1. Miloš
Menu

Černobílé roušky chrání a stimulují zrak

Černobílé roušky chrání a stimulují zrak

foto: Archiv

03. 04. 2020 - 12:00

Společnost pro ranou péči obešle stovku klientských rodin z Olomouckého a Zlínského kraje speciálními rouškami. V rodinách poslouží nejen jako ochrana, ale také jako stimulační pomůcka pro malé děti, které se narodily s postižením zraku. Patronem černobílých šachovnicových roušek se stal herec Miroslav Donutil.

Ochranné roušky jsou jedním z témat nouzového stavu, kterým je aktuálně zasažena celá země. Ve Společnosti pro ranou péči ale roušky využívají i jinak. Černobílá rouška je výborný stimulační prostředek.

Řekli jsme si, že když už je potřeba roušku nosit, využijeme její potenciál naplno. Začali jsme je vyrábět v černobílé kostkované variantě,“ říká Marie Zakopalová, vedoucí olomoucké pobočky Společnosti pro ranou péči, která se zaměřuje na rodiny s malými dětmi s vadou zraku.

Malé děti po narození vidí obraz černobíle a rozmazaně, proto je zaujmou velké kontrasty, jako jsou barvy nebo vzory. Stimulace rozvíjí zrakové vnímání a podporuje rozvoj mozku. Tento princip je navíc funkční nejen u dětí s vadami zraku, ale i u zdravě se vyvíjejících dětí.

Zásilky s rouškami pro rodiny našich klientů odesíláme na konci tohoto týdne. Reakce na ně jsou již nyní ohromně pozitivní. Určitě tomu pomohl i fakt, že se jejich patronem stal pan Donutil,“ dodává Marie Zakopalová.

Další články