Zde může být vaše reklama.
Sobota 22.6.
Svátek má Pavla
Menu

Přes léto Program liberecké zoo obohatí setkání s ošetřovateli

Program liberecké zoo obohatí setkání s ošetřovateli

foto: ZOO Liberec

02. 08. 2019 - 11:17

Od poloviny letních prázdnin se návštěvníci liberecké zoo mohou opět těšit na oblíbená setkání s ošetřovateli z jednotlivých zoologických úseků. Ta probíhají denně na označených stanovištích u výběhů slonů, opů, žiraf, zeber, dravců a také po komentovaném krmení u bazénu lachtanů a tučňáků Humboldtových. Novinkou v programu jsou odpolední setkání s ošetřovateli dravých ptáků, kteří účastníkům představí nejen některé z chovaných dravců, ale také předvedou základy sokolnictví a letových ukázek u vybraných jedinců.

Zoolog Jan Hanel, společně s dalšími ošetřovateli dravců ze Zoo Liberec, zájemcům představí svět dravých ptáků a přiblíží zajímavosti z jejich chovu v lidské péči i ve volné přírodě. „V rámci našeho povídání návštěvníky seznámíme například se vzácným čimangem horským, jestřábem lesním, orlem jestřábím nebo s majestátním orlem královským. Konkrétní sestava dravců však bude vždy samozřejmě záviset na momentální kondici našich jedinců,“ přibližuje Jan Hanel.

Setkání s dravými ptáky a jejich ošetřovateli probíhá za příznivého počasí každé pondělí, středu a pátek vždy v 16.30 na louce za hlavním vstupem do zoo a trvá přibližně 20 minut.

„Cílem programu Setkání s ošetřovateli je více vtáhnout návštěvníky do dění v zoologické zahradě a zprostředkovat jim informace, které by neměli šanci jinde získat. Zároveň jim chceme představit naše pracovníky, kteří bez ohledu na počasí i vlastní rozpoložení 365 dní v roce pečují o více než 800 našich chovaných jedinců,“ dodává ředitel zoo, David Nejedlo.

Program:
9.00 Koupání slonů (pavilon slonů)
9.30 Setkání s ošetřovateli dravců (expozice supa himálajského)
10.30 Krmení lachtanů (bazén lachtanů)
11.00 Setkání s ošetřovateli opů (pavilon opů)
12.00 Krmení tučňáků (bazén tučňáků)
13.30 Setkání s ošetřovatelem žiraf (vyhlídka u výběhu žiraf)
14.30 Setkání s ošetřovatelem zeber (altán u výběhu velbloudů)
16.00 Krmení tučňáků (bazén tučňáků)
16.30 Setkání s dravými ptáky (louka pod vstupem do zoo – pouze pondělí, středa, pátek)
17.00 Krmení lachtanů (bazén lachtanů)

Další články